Yetersiz Kemiklerde Greftleme Operasyonu

Yetersiz Kemik Grefti Uzmanı – Ağız ve Diş Hastalıkları Uzman Diş Hekimi Dr. Dt. Sancar Şimşek

Yetersiz kemiklerde greftleme operasyonu birçok nedenden kaynaklanabilmektedir. Ancak bilimsel yöntemlerden biri olarak kemik greftleme operasyonu insan çenesinde bulunan diş kayıpları dolayısıyla oluştuğu bilinmektedir. Peki kemik grefleme operasyonları nasıl ve neden yapılmaktadır? Kemik grefti operasyonları dahilinde, yaradılış gereğince insanda bulunan çene yapısının dişlere bağlı olarak var olması gerekmektedir. Diş kemik grefti ameliyatı ülkemizde başarı ile uygulanmaktadır. Dişlerin bu açıdan sağlıklı olmayışı, sonrasında insan çenesinde bazı sorunları ve kemik kayıplarını doğurmaktadır. Diş greftleme ameliyatı da bu operasyonlardan biridir. Kemik grefti fiyatları da uygulamalara göre değişiklikler göstermektedir. Yetersiz kemiklerde greftleme operasyonu bu bağlamdaki birçok sağlık problemini ortadan kaldırmaktadır. Bu kemik kayıpları ve bundan doğmakta olan sorunları ortadan kaldırmak amacıyla da bazı müdahalelerde bulunulması gerektiğini görmekteyiz.  Kemik grefti yaptıranlar operasyon sonrasının bir problem olmadığını görecektir, bu operasyon bir problemin sonucu değildir. Bir rahatsızlığın tedavisidir.

Kemif grefti

Kemik grefti aslında birçok tıp uzmanının hemfikir olduğu bir tedavi yöntemi tabiridir. Yetersiz kemiklerde greftleme operasyonu kemiklerin kayıpları dolayısıyla kaybolan kemiklerin yerini alan bir prosedürdür. Kemikler vücudumuz içerisinde incelendiğinde belli kurallar ve genellemeler çerçevesinde oluşmaktadır. Bu durum kemiklerin içeriklerinin belli kuralları sağlamadığı takdirde istikrarsızlıklara yol açacağını göstermektedir. Kemik grefti uygulaması bu nedenle gerekli ve sistemin istikrarlı bir şekilde yaşamsal fonksiyonlarını sürdürebilmesi için yapılmaktadır. Örneğin çene kemiğinin yapısı tamamen dişilere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Dişlerdeki bu sorunları ortadan kaldırmak için yapılan müdahalelere dental greft denir. Ve bütün bunların sonucunda da bazı çıkarımlar yapılmaktadır. Bilimsel kanıtlar da bu çıkarımların doğruluğunu bizlere göstermektedir. Yetersiz kemiklerde greftleme operasyonu birçok nedenden ötürü insanları sağlıklı halde tutabilmek üzere uygulanmaktadır.

 

Kemik grefti yaptıranlar

Vücudumuz hassas düzenler üzerine kurulu olduklarından dolayı bazı sorunlar dolayısıyla da herhangi bir diş kaybının yaşanabiliyor olmasından ötürü bir sorunun yaşandığını göstermektedir. Kemik grefti vücudumuz içerisindeki dengenin korunmasına yönelik bir operasyondur. Kemik grefti yaptıranlar da sonrasında görmektedir ki yaşanacak sorunlar temelde engellenmiş ve hayat şartlarına göre yaşayabilmelerini sağlayabilmek üzere operasyonlar yapılmaktadır. Bursa kemik greft fiyatları da uygulama durum farklılıklarına göre değişiklik göstermektedir. Kemik grefti uygulaması leğen kemiğinizde bir eksikliğin hemen fark edileceği ve sizlere bazı yaşamsal faaliyetleri sağlamak açısından sorunlar yaratacağının bilinmesi sonucunda gerçekleştirilmektedir. Diş greft ameliyatı da birçok nedenden dolayı yapılmaktadır.  İskelet yapısında yaşanacak olan herhangi bir değişikliğin sonrasında yaşatabileceği sorunların öngörülerek değerlendirilmesi gerektiğini biliyoruz. Yetersiz kemiklerde greftleme operasyonu bu bilgiler ışığında yapılan operasyonlardan biridir. Bu nedenle tıp biliminin içerisinde bulunan dengeler kuramı dolayısıyla da bir bozukluk bütün sitemi etkilemektedir.

 

Diş grefti nedir?

Dental greft bir yapıdır ve tedavi yöntemidir. Ancak anlaşılabilmesi için neden gerektiğine bir bakalım. Diş yapısı insanlar arasında sunulmakta ve paylaşılmakta olan bilgilerden biridir. Peki bilinen ve uygulanan diş grefti nedir? sorusunun cevabını bilim nasıl vermektedir? Bilgiler ışığında yapılan çıkarımlar ve değerler sonucunda da bazı veriler oluşmaktadır. Yetersiz kemiklerde greftleme operasyonu da bu anlamda tıp içerisinde uygulanan bir operasyondur.  Diş greft ameliyatı için, verilerin doğru olarak değerlendirilmesi sonucunda çıkarılan sonuçlar ve çerçevesinde yapılmakta olan tedaviler bulunmaktadır. Bu tedaviler bilimin gösterdiği sahada kemik yapısının düzen anlayışını aksi tesirde etkileyecek herhangi bir durumun da her açıdan zorluklar yarattığını söylemektedir. Yetersiz kemiklerde greftleme operasyonu birçok insanın sağlığını etkileyerek onlara rahat bir yaşam imkânı sunmaktadır. Nitekim omurga kemiklerinde yapılacak olan herhangi bir eksiklik sadece omurganın değil tüm iskelet kas ve iç organların yapılarını değiştirmektedir. Bu nedenle de o kemik yerine herhangi bir madde konulmalı ve uyum sağlamalıdır. Diş kemik grefti ameliyatı makalemizde bahsettiğimiz konulardan dolayı uygulanmaktadır.

Hakkımızda

Uzm. Dr. Dt. Sancar ŞİMŞEK; 1985 yılında Sivas’ın Zara ilçesinde doğmuş olup ilköğrenimini orda tamamladıktan sonra ortaokul ve liseyi Sivas Selçuk Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır.

Çalışma Saatlerimiz

Hafta İçi: 08:30 - 17:30Cumartesi: 08.00 - 13.00Pazar: Kapalı

İletişim Bilgilerimiz

Phone: 0552 38 350 86Gazi Mah. GMK Bulvarı No:309/AEski Duygu Tıp BinasıPozcu- Mersinİletişime Geçmek İçin Tıklayınız