Mersin Gömülü Diş Operasyonu

Yirmi Yaş Dişleri ve Tedavileri – Uzman Hekim Sancar Şimşek

Mersin’de gömülü diş konusunda tedavi olabileceğiniz en iyi diş hekimini buldunuz. Ağız ve Diş Cerrahisi, İmplant Uzmanı Uzman Dr. Dt. Sancar Şimşek ile gömülü diş sorunundan tamamen kurtulacaksınız. Mersin İdealdent Diş Kliniği‘nde hizmet vermekte olan Uzman Diş Hekimi Şimşek, gömülü diş tedavisi konusunda Mersin’in rakipsiz, en iyi diş hekimidir. Peki Gömülü Diş nedir? Gömülü Diş Operasyonu yapan diş hekimleri hangi metodları izler. Diş çekimi şart mıdır? Şimdi gömülü diş operasyonları hakkında biraz bilgi sahibi olalım.

Gömülü diş operasyonu nedir?

Dişler insan vücudunun modern değirmenleridir. Bu değirmenler vücudumuza girecek olan besinleri parçalayarak besinlerin sindiriminin ilk halkasını oluşturur. Bu durum ömrümüz boyunca sıkça kullandığımız önemli organlardan biridir. Dişler insan vücudu içerisinde sürekli çalışmakta olan ve aşınan ve zarar gören bir organdır. Gömülü diş operasyonu dişlerimizin bu durumlar itibariyle yaşadığı aşınmalar değil kemikler arasında yaşanmakta olan dizilim problemleriyle oluşmaktadır.

Gömülü diş operasyonu uygulamaları dahilinde; dişlerimiz aşınmalar ya da kemik oluşumlarından kaynaklı olarak bazı sorunlarla karşılaşmaktadır. Bu durum tıp biliminin çalışmaları sonucunda gömülü diş tedavisi ile çözülmektedir. Dişler, oluşumları sürecinde orantısız büyüme sonucu gömülü kalmaktadır. Gömülü kalan dişler olumsuz ve sıra dışı bir durumla karşılaşmaktadır. Bu durum gömülü diş nedir? sorusunun bir cevabıdır. Gömülü diş çekimi bu durum sonucunda uygulanan tedavilerin adına verilen isimdir.

 

Gömülü diş çekimi nasıl yapılır?

Dişlerimiz vücudumuz içerisinde bulunan belli görevlere sahip organlardan biridir. İnsan vücudu besinlerin sindirimlerini fiziksel ve kimyasal olarak bazı uygulamalara maruz bırakılmaktadır. Gömülü diş operasyonları bazı sorunlar sonucunda oluşan rahatsızlıkların tedavileridir. Bu sorun aslında çoğunlukla 20’li yaşlarda ortaya çıkmaktadır. 20 yaşında olduğu gibi öncesindeki diş oluşumlarında da karşımıza çıkabilmektedir. Dişler oluşurken kemikler üzerinde bağlantılar oluşturmaktadır. Bu durum dişler, etlerin üzerine doğru çıkabilmektedir. Gömülü diş operasyonu sebebi olarak; dişler kemik yapısına bağlı şekilde etlerin üzerine çıkamamakta ve diş etlerine gömülü halde kalabilmektedir. Gömülü diş nedir? sorusunun cevabı da budur. Gömülü diş operasyonu bu duruma bazı tedaviler oluşturmaktadır. Gömülü diş çekimi bu bağlamda uygulanan tedavilerden biridir.

 

Gömülü diş ameliyatı nasıl yapılır?

Gömülü diş ameliyatı, dişlerin gömülü olması sebebiyle insanların, dental cerrahi konusunda uzman olan doktorlara bazı tedaviler uygulaması açısından başvurmaları ile uygulanır. Gömülü diş çekimi bu tedaviler açısından da uygulanan tedavilerden biridir. Gömülü diş operasyonu da bu bağlamda uygulanmakta olan yöntemlerden biridir. Gömülü diş ameliyatı ile, dişlerin gömülü kalarak bazı sorunlara yol açmasıyla birlikte bazı uygulamalar yapılmaktadır. Gömülü diş ameliyatı bu anlamda dişlerin kemiklere baskı uygulayarak büyümelerine cerrahi müdahaleler yapılmasıdır. Cerrahi müdahaleler diş etlerinin açılarak dişin kemik içerisindeki bağlantılarının koparılması ve o dişin o baskıyı ortadan kaldırmak için çıkartılması ile yapılmaktadır. Gömülü diş operasyonu bu bağlamda gerçekleştirilmektedir.

 

Gömülü diş ameliyatı zor mu?

Cerrahi müdahaleler sonucunda da gömülü diş ameliyatı zor mu? sorusu da ortaya çıkmaktadır. Soruya cevap olarak her cerrahi müdahale zordur. Ancak müdahaleler bu eğitimleri alan ve profesyonel tıp bilimcileri tarafından uygulanmaktadır. Ayrıca gömülü diş tedavisi bazı belirtiler sonucunda uygulanmaktadır. Gömülü diş belirtileri birçok alanda incelenmiştir. Bu incelemeler sonucunda bazı sorunlar tespit edilmektedir. Gömülü diş belirtileri bakılarak bir sorunun olduğunu bize gösteren evrensel tespitlerdir. Bu tespitler ve gelişmiş teknolojiler ile birlikte desteklenmektedir. Bu teknolojiler de aynı şekilde cerrahi tedaviler için kullanılmaktadır. Gömülü diş operasyonu bu bağlamda uygulanmaktadır. Bu nedenle gömülü diş ameliyatı zor mu? konusunda zorlukları bulunduğunu ancak teknoloji ile de bunun çözümlendiğini söyleyebiliriz.

 

Gömülü diş çekimi sonrası

Gömülü diş çekimi operasyonu sonrasında dişlerin çekilmesi sonrasında bazı hassas durumlar doğurduğunu bilmekteyiz. Gömülü diş çekimi sonrası yemek yerken ya da bir şeyler içerken bazı şeylere dikkat edilmesi gerektiğini bilmeliyiz. Çünkü bir gömülü diş operasyonu sonucunda dokunun bazı iyileşme aşamalarından geçmesi gerekmektedir. Bu nedenle de yaşantılar sırasında da bazı durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu durumlar yemek yeme sırasında bazı kurallara dikkat edilmesi gerektiği sonucunu doğurmaktadır. Gömülü diş çekimi sonrası bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Mersin Gömülü Diş Uzman Hekiminiz Yanınızda

Gömülü Diş Operasyonu sonrası da önemlidir. Gömülü Diş Operasyonu sonrası Uzman Dr. Dt. Sancar Şimşek’ten destek almaya devam edebilirsiniz. Gerçekleşen tedaviniz takip edilir ve dişleriniz doktorunuzun kontrolünde en iyi hale getirilir. Randevunuzu hızlıca oluşturmak için şimdi buraya tıklayın.

Hakkımızda

Uzm. Dr. Dt. Sancar ŞİMŞEK; 1985 yılında Sivas’ın Zara ilçesinde doğmuş olup ilköğrenimini orda tamamladıktan sonra ortaokul ve liseyi Sivas Selçuk Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır.

Çalışma Saatlerimiz

Hafta İçi: 08:30 - 17:30Cumartesi: 08.00 - 13.00Pazar: Kapalı

İletişim Bilgilerimiz

Phone: 0552 38 350 86Gazi Mah. GMK Bulvarı No:309/AEski Duygu Tıp BinasıPozcu- Mersinİletişime Geçmek İçin Tıklayınız